Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Muharrem Nitaj, ka thënë se është pro shtrimit të autostradës së Dukagjinit, shkruan Insajderi. Nitaj përmes Facebo

 • Sot tek "Pasditja ime" (e bardhë)... - RTSH Radio ...
 • Rrugët drejt Dukagjinit, të dy akset e bllokuar – RTSH ...
 • Radio televizioni Dukagjini - Gjirafa.biz
 • dukagjin – RTSH-Radio Televizioni Shqiptar
 • Sot tek "Pasditja ime" (e bardhë)... - RTSH Radio ...

  Sot tek "Pasditja ime" (e bardhë) Talasemia - Çfarë është dhe si mund të bashkëjetojmë. Ciklet tek femrat - Problemet dhe pse nuk duhen neglizhuar.... Trimat E Dukagjinit ist bei Facebook. Tritt Facebook bei, um dich mit Trimat E Dukagjinit und anderen Nutzern, die du kennst, zu vernetzen. Facebook gibt Menschen die Möglichkeit, Inhalte zu teilen...

  RTKLive

  Portali Zyrtar i Radio Televizionit te Kosoves. Demaliaj: Kurti dëshiron t’i bllokojë mbi 600 mijë qytetarë të Dukagjinit Në Neum të Bosnjë e Herzegovinës përfundoi Radio Festivali i Tretë Rajonal "Zëri si nxitje e kreativitetit-Neumi 2007". Prej këtij fetivali, Radio Tirana dhe Radio Kosova u kthyen me ... Në nëntor të vitit 2002, Radio Televizioni i Kosovës ka transmetuar një program për kriminalitetin në të cilin një baba djali i të cilit ishte vrarë ka paralajmëruar se nëse vrasësit nuk ndëshkohen “ne do të zgjidhim cështjen pa polici sipas Kanunit”.

  Radio & TV Dukagjini | Dukagjini Group

  Radio. E themi para se të tjerët t’a dëgjojnë. E filluam seriozisht, por aspak vetëdijshëm se do të arrihet ky sukses. Gati 15 vjet më pas kuptojmë sa i rëndësishëm, sa me peshë dhe sa i suksesshëm ishte investimi ynë. Sot, kur përmbledhim punën e Radio Dukagjinit, me kënaqësi konstatojmë se ia dolëm. Radio Televizioni Dukagjini 20 vjet, sot ka numër të jashtëzakonshëm. Një rritë e jashtëzakonshme, numëron diku 130 punëtorë, ka shtim në numër, ka shtim në program dhe ka rritje profesionale të jashtëzakonshme. Gjithë kjo, duke ia shtuar edhe rritjen kualitative si në numra edhe financiarisht. Radio Televizioni Dukagjini sot e ... Po kujtoj thënien e një nxënësi të ciklit të ultë të thënë para një kamere televizioni: “Po ta kisha botën do t’ia dhuroja mësueses”- tha ai me çiltërsinë e fëmijës, me sinqeritetin e moshës, kaq shumë e vlerëson, kaq shumë e ka për zemër, kaq shumë e beson mësuesen e tij. ... Po jepej koncert ne Radio ...

  Tv Dukagjini - TvMAK.Com

  TV Dukagjini, TV Dukagjini live, shiko TV Dukagjini live, TV Dukagjini online, TV Dukagjini drejtperdrejt, tvmak.com,Shiko tv shqip,shqip tv, shiko tvmak, tv mak, ShqipTV, IPTV, Shqip TV Live online, Live Albanian TV, Kosovo TV, Drejtpërdrejt TV, Live Televizione Shqiperi Kosove Maqedoni Rrahim Hashimi i ftuari i radhës nga Gjykata Speciale është i njohur mirë edhe nga drejtësia vendore. Biznesmeni që po akuzohet për kërkim të 100 mijë eurove për ta mbyllur një hetim në polici madje publikon shumë shpesh edhe fotografi e statuse nga ku shpreh simpatinë për Izraelin. I njëjti madje kishe synuar që ta... videos of moti i lig ne kosove, videos of moti i lig ne kosove, videos of moti i lig ne kosove, 2017-02-07 · Cute baby animals Videos Compilation cute moment of the animals - Cutest Animals #1 - Duration: 12:14. Cute Animal Planet 7,474,308 views, videos for cats, videoshop, videos of dogs, videoscribe, videos of tornadoes, videos, videos of tsunamis, Rimhea.com, classified ads, online ...

  Rrugët drejt Dukagjinit, të dy akset e bllokuar – RTSH ...

  Për të shkuar në Dukagjin ka 2 rrugë, njëra prej tyre është nga Qafë-Thorja, rrugë kjo që qëndron e bllokuar nga dëbora, ndërsa rruga alternative është ajo nga Bregu i Lumit-Prekal, aks ky që përshkon edhe 3 njësitë administrative dhe që u shërben banorëve të zonës së thellë të Dukagjinit. TOP SHOP dhe ato reklamat e saj për kozmodiska, për do depilatorë që ta heqin “nji qime këtu…e nji qime qatje”, kompromitojnë drastikisht krejt misionin e këtij televizioni publik. Top Shop dëshmon se Radio Televizioni i Kosovës ka dështue si servis publik. Dhe kjo asht çashtja, e jo 3.5 euro.

  Radio Televizioni Shqiptar - Wikipedia

  Radio Televizioni Shqiptar (RTSH) është një institucion mediatik publik që përfshin Radio Tiranën, që u krijua në vitin 1938, dhe u hap me një mesazh nga Mbretëresha Geraldinë, dhe të televizionit satelitor.dhe Televizionin Shqiptar, që u krijua në vitin 1960.Prej vitit 1993 RTSH-ja transmeton programet e saj radiofonike dhe televizive edhe nëpërmjet satelitit Radio Kosova e Lirë Radio-Kosova e Lirë, Radio e luftës çlirimtare, paqes dhe bashkimit kombëtar, Zëri i lirisë, besnikja e pavarësisë dhe e bashkimit të shqiptarëve. ... Ish-luftëtari i lirisë nga Zona Operative e Dukagjinit, Nexhmi Lajçi ka shkruar ... Edi Rama: Shqipëria nuk do të qëndrojë pas derës së Evropës dhe të ...

  Timeline | Dukagjini Group

  Suksesi i radio Dukagjinit do t`i hapte rrugën televizionit. Ishte konceptuar si një media lokale për rrafshin e Dukagjinit dhe do të funksiononte si e tillë për më shumë se një dekadë. Tash është TV nacionale me qasje krejtësisht… Lexo më Shumë GjirafaPikBiz është shërbim nga Gjirafa® që I mundëson përdoruesve gjetjen e mbi 30 000 bizneseve dhe pikave të interesit në Kosovë, ndërsa bizneseve ju mundëson të gjenden lehtë nga përdoruesit.

  Dukagjini - YouTube

  Nis sezona e re e emisionit të Pasditës me moderatoren Vlera Jusufi! Nga e hëna në të premtë duke filluar nga ora 18:00 do të njiheni me personalitete të fushave të ndryshme, rubrika që ... Drejtori i RTV Dukagjinit jep sqarim për largimin e dy gazetarëve nga puna. Pas ankesës së Asociacionit të Gazetarëve të Kosovës lidhur me ndërprerjen e kontratëve të punës për dy gazetarë të RTV Dukagjini, ka reaguar drejtori ekzekutiv i këtij mediumi, Ermal Panduri. PROJEKT STRATEGJIA E ZHVILLIMIT TE DUKAGJINIT“DUKAGJINI NE FOKUS” Zona e Dukagjinit, vijon te mbetet një nga me te varfrat ne shume fusha te zhvillimit, por veçanërisht ne atë ekonomisë dhe te infrastrukturës rrugore. Kjo zone me shume po shkatërrohet nga largimi i banoreve te saj, për te gjetur një jete me te mire.

  Dukagjini, televizioni i ri nacional - Telegrafi

  Radio Dukagjini është radio më e dëgjuar në vend ndërkaq deri tash për shkak edhe të frekuencës tokësore regjionale televizioni ka shërbyer si televizion lokal duke i ofruar rajonit të Dukagjinit një mundësi të mirë informimi. Thuhet se Lekë Dukagjini, vitet e fundit të jetës i kaloj në këtë vend, i mbrojtur nga humnerat shkëmbore që zbresin thikë deri ne Drin dhe nga pas shpine nga mbrojtja besnike e banorëve të Dukagjinit. Emrin “Komlem” thuhet se e mori kur rrethimi i ushtrisë turke zgjati aq shumë sa atje lart midis atyre shkëmbinjve lindën 72 djem.

  Radio në Kosovë - Wikipedia

  Radio në Kosovë është ndikuar shumë nga lufta. Në vitin 1975, Radio Televizioni i Prishtinës (RTP) ështe bërë pjesë e Radio Televizionit të Jugosllavisë. Në vitin 1992, me shfuqizimin e autonomisë së krahinës, Radio Televizioni i Serbisë (RTS) morri kontrollin mbi Radio Televizionin e Prishtinës (RTP). Radio Dukagjini është radio më e dëgjuar në vend ndërkaq deri tash për shkak edhe të frekuencës tokësore regjionale televizioni ka shërbyer si televizion lokal duke i ofruar rajonit të Dukagjinit një mundësi të mirë informimi. Kemi vlerësuar se ka ardhur koha që tash edhe televizioni të ketë qasje nacionale dhe bashkë me ...

  Radio televizioni Dukagjini - Gjirafa.biz

  Radio televizioni Dukagjini - E filluam seriozisht, por aspak vetëdijshëm se do të arrihet ky sukses. Gati 15 vjet më pas kuptojmë sa i rëndësishëm, sa me peshë dhe sa i suksesshëm ishte investimi ynë. Sot, kur përmbledhim punën e Radio Dukagjinit, me kënaqësi konstatojmë se ia dolëm. Radio Dukagjini me frekuenca: 99.7, 94.5, 104.7, 92.7, 105.1, në programin satelitor dhe ueb ... Lëvizja Vetëvendosje ka kundërshtuar versionin aktual për ndërtimin e Autostradës së Dukagjinit. Deputeti i kësaj partie, Liburn Aliu, ka shprehur pakënaqësi në lidhje me këtë autostradë, duke thënë se në këtë qytet duhet të investohet në zhvillim ekonomik . “Javën e fundit kemi pasë ankesa nga qytetarët e Rahovecit.

  Faqja Kryesore - RTV21

  Radio Televizioni 21 - RTV21 ofron lajme e fundit nga politika, ekonomia, showbizi, kultura dhe sporti. ... Abdixhiku përsëriti se nuk do të ndërtohet autostrada e Dukagjinit nuk do të ndërtohet Ministri i Infrastrukturës, Lumir Abdixhiku e ka përsëritur edhe njëherë se autostrada e Dukagjinit nuk do të ndërtohet. ... Bardhec Berisha ka punuar 8 vjet për ta përkthyer në gjermanisht Kanunin e Lekë Dukagjinit. 1 Shkurt 2020. Sevdaia vet i 40-ti! 1 Shkurt 2020. Joga të bënë të ndryshosh mendimin për të tjerët. 1 Shkurt 2020. Berisha kureshtar si do ta pres publiku kosovar “Cirkun Fluturues” ...

  Pas raportimit të RTV Dukagjinit, fotografia e heroit Adem Jashari vendoset e re

  Radio Televizioni Dukagjini 2019, nuk ka reaguar ndaj gënjeshtrave e paragjykimeve të një të ftuari, të njohur për qëndrimin e tij kundër UÇK-së, i cili ka thënë se Radio Kosova e lirë është themeluar pikërisht në ditën kur ishte vrarë, Enver Maloku, dhe kjo nuk është rastësi, edhe pse dihet botërisht se Radio- Kosova e Lirë është themeluar nga ... Radio Televizioni i Kosovës (RTK) ka një buxhet prej mbi 10 milionë euro për vit, kurse me projektligjin e ri, i cili aktualisht është në procedura për miratim në Kuvendin e Kosovës, televizionit publik pritet t’i sigurohet financim deri në 21 milionë euro./FaktePlus

  Radio Dukagjini - Live Online Radio

  Radio Dukagjini is a segment of the Dukagjini corporate which had began regular transmission from 16.09.1999 as a Local Radio Transmitter and was licensed as the National Radio from December 2000. Dukagjini Radio is a private commercial radio with 24 hours program per day in Albanian language. Ministri i Infrastrukturës në dorëheqje, Pal Lekaj i është përgjigjur Avdullah Hotit të LDK’së, i cili tha se Autostrada e Dukagjinit nuk do të jetësohet gjatë qeverisjes së tyre. Lekaj ka thënë se asnjë qeveri nuk është mbi shtetin. Deklaron se kushdo që do të tentojë të anashkalojë ndërtimin e kësaj autostrade, vetëm pse e... View the profiles of people named Teuta Thaqi. Join Facebook to connect with Teuta Thaqi and others you may know. Facebook gives people the power to...

  Radio Dukagjini

  Nga tani Radio Dukagjini në versionin mobil Ne kemi dëshmuar që dimë të lexojmë dhe kuptojmë mendimet e dëgjuesve tanë.Radios në vend i kemi dhënë një emër, duke bërë historinë me një ekip me dy studio të n 11/12/2013 15:54; Më Shumë Si kemi qene ! Disa nga gazetaret me te spikatur te televizionit shteteror, siglat e programeve te RTVSH-se . Sigla hyrse, Prezantueset simpatike te programit te dites, gazetaret e emisionit te lajmeve, "Koha sot dhe parashikimi i motit per diten e neserme", mbydhja e programeve. Nepermjet fotografise nje pasazh ne vite e Televizionit Shqiptar. Arigona Bytyçi is on Facebook. Join Facebook to connect with Arigona Bytyçi and others you may know. Facebook gives people the power to share and makes the world more open and connected.

  dukagjin – RTSH-Radio Televizioni Shqiptar

  Dukagjini mbetet ende një zonë problematike për policinë e shtetit për kultivimin e lëndës narkotike kanabis sativa. Pas fluturimeve të para ku pak bimë u konstatuan të mbjella, policia rikontrolloi edhe njëherë këtë zonë duke evidentuar dhe asgjesuar një parcelë më 920 rrënjë kanabis në një terren të vështirë. Radio Televizioni i Kosovës (RTK), përkatësisht portali në gjuhën serbe i këtij transmetuesi publik, i referohet presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit dhe kryeministrit Ramush Haradinaj si përfaqësues të institucioneve të përkohshme të Kosovës, ashtu siç i referohen vazhdimisht edhe mediet nga Serbia, raporton portali “Zëri.info”.

  Këngë nga programi festiv i RTV... - Reload - RTV ...

  Këngë nga programi festiv i RTV Dukagjinit 2018 Leka përcillet me 50 luftëtarë 20 krenë e 30 gra, mes tyre edhe Lula, vajza me e bukur e Dukagjinit. Heroi kombëtar thirri kërcimtarët dhe me të mirës do ti jepte një çmim. Kur pa se çmimin po e fitonte një turkeshë del në skenë zana e Dukagjinit, duke kujtuar të gjithë se ishte Lula.

  Panduri: Pas 10 vitesh RTV Dukagjini do të jetë lider në ...

  “Radio Dukagjini pas 10 vitesh do të jetë medium që nuk do të jetë mediumi vetëm në vendin tonë, por do të jetë lider në rajon dhe më gjerë… Planet e afërta të Radio Dukagjinit janë shtrirja edhe në territorin ku ka shqiptarë, flas për shtrirje në Republikën e Shqipërisë, po ashtu edhe në Maqedoni. “Asetet e Radio Televizionit të Prishtinës po përdoren aktualisht nga RTK dhe sipas të dhënave të disponueshme dhe Agjencisë së Privatizimit në Kosovë ndërtesat zotërohen nga RTP,” tha Agjencia. Radio Televizioni i Prishtinës ishte stacioni televiziv i Kosovës përpara luftës dhe nuk transmeton më.

  Radio Dukagjini - Live Online Radio

  Radio Dukagjini ist ein Segment der Unternehmens Dukagjini die regelmäßige Übermittlung von begann hatte 16.09.1999 als lokaler Radiosender und wurde als National Radio von Dezember lizenziert 2000. Dukagjini Radio ist eine private kommerzielle Radio mit 24 Stunden Programm pro Tag in albanischer Sprache. Një shembull i llë është edhe Nusret Tula nga Ulqini, i cili ka ndihmuar financiarisht me dëshirën e j për këtë Radio. Në projektet e kësaj Radioje është edhe hapja e një televizioni lokal me të njëj n emër “Jehona”. Në vi n 2013 është vlerësuar nga Ins tu i Mediave Center si Radio më e dëgjueshme në Qarkun e Shkodrës. Kjo webfaqe përdor cookie në mënyrë që ne t'ju ofrojmë përvojën më të mirë të mundshme të përdoruesit. Informacioni për cookie-t ruhet në shfletuesin tuaj dhe kryen funksione të tilla si t'ju njohin kur ktheheni në faqen tonë të internetit dhe ndihmoni ekipin tonë për të kuptuar se cilat pjesë të faqes në internet i shihni më interesante dhe të dobishme.

  Deputeti i AAK-së e krahason autostradën e Dukagjinit me ...

  Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Muharrem Nitaj, ka thënë se është pro shtrimit të autostradës së Dukagjinit, shkruan Insajderi. Nitaj përmes Facebook ka treguar se i janë dashur dy orë që të shkojë nga Peja në Prishtinë dhe sipas tij, kjo rrugë ka mbetur si në kohën e Krajlit. “Prandaj autostrada e Dukagjinit … Radio Televizioni i Zvicrës i ka kushtuar një reportazh të gjatë Kosovës dhe shqiptarëve që jetojnë dhe punojnë në tokën e saj, ndërsa thekson se ky vend ka pasur zhvillime të admirueshme përgjatë 20 vitesh, që nga koha kur përfundoi lufta dhe gjenocidi serb mbi popullin shqiptar. Reportazhi i titul...  Radio. E themi para se të tjerët t’a dëgjojnë. E filluam seriozisht, por aspak vetëdijshëm se do të arrihet ky sukses. Gati 15 vjet më pas kuptojmë sa i rëndësishëm, sa me peshë dhe sa i suksesshëm ishte investimi ynë. Sot, kur përmbledhim punën e Radio Dukagjinit, me kënaqësi konstatojmë se ia dolëm. Nga tani Radio Dukagjini në versionin mobil Ne kemi dëshmuar që dimë të lexojmë dhe kuptojmë mendimet e dëgjuesve tanë.Radios në vend i kemi dhënë një emër, duke bërë historinë me një ekip me dy studio të n 11/12/2013 15:54; Më Shumë Beecrofts coaches football. Nis sezona e re e emisionit të Pasditës me moderatoren Vlera Jusufi! Nga e hëna në të premtë duke filluar nga ora 18:00 do të njiheni me personalitete të fushave të ndryshme, rubrika që . Radio Dukagjini is a segment of the Dukagjini corporate which had began regular transmission from 16.09.1999 as a Local Radio Transmitter and was licensed as the National Radio from December 2000. Dukagjini Radio is a private commercial radio with 24 hours program per day in Albanian language. Radio Dukagjini ist ein Segment der Unternehmens Dukagjini die regelmäßige Übermittlung von begann hatte 16.09.1999 als lokaler Radiosender und wurde als National Radio von Dezember lizenziert 2000. Dukagjini Radio ist eine private kommerzielle Radio mit 24 Stunden Programm pro Tag in albanischer Sprache. Wilderness band live albums. Radio Televizioni Dukagjini Surf radio flagler beach florida. TV Dukagjini, TV Dukagjini live, shiko TV Dukagjini live, TV Dukagjini online, TV Dukagjini drejtperdrejt, tvmak.com,Shiko tv shqip,shqip tv, shiko tvmak, tv mak, ShqipTV, IPTV, Shqip TV Live online, Live Albanian TV, Kosovo TV, Drejtpërdrejt TV, Live Televizione Shqiperi Kosove Maqedoni Portali Zyrtar i Radio Televizionit te Kosoves. Demaliaj: Kurti dëshiron t’i bllokojë mbi 600 mijë qytetarë të Dukagjinit Chances of winning lotto and euromillions numbers. Radio televizioni Dukagjini - E filluam seriozisht, por aspak vetëdijshëm se do të arrihet ky sukses. Gati 15 vjet më pas kuptojmë sa i rëndësishëm, sa me peshë dhe sa i suksesshëm ishte investimi ynë. Sot, kur përmbledhim punën e Radio Dukagjinit, me kënaqësi konstatojmë se ia dolëm. Radio Dukagjini me frekuenca: 99.7, 94.5, 104.7, 92.7, 105.1, në programin satelitor dhe ueb . Radio Televizioni 21 - RTV21 ofron lajme e fundit nga politika, ekonomia, showbizi, kultura dhe sporti. . Abdixhiku përsëriti se nuk do të ndërtohet autostrada e Dukagjinit nuk do të ndërtohet Ministri i Infrastrukturës, Lumir Abdixhiku e ka përsëritur edhe njëherë se autostrada e Dukagjinit nuk do të ndërtohet. . Monton de nada armonica radio. Për të shkuar në Dukagjin ka 2 rrugë, njëra prej tyre është nga Qafë-Thorja, rrugë kjo që qëndron e bllokuar nga dëbora, ndërsa rruga alternative është ajo nga Bregu i Lumit-Prekal, aks ky që përshkon edhe 3 njësitë administrative dhe që u shërben banorëve të zonës së thellë të Dukagjinit.

  491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521